Rozwiązania korporacyjne firmy Elliptic będą wykorzystywane do sprawdzania transakcji i portfeli w celu wykrywania i badania przestępstw finansowych.

Bitcoin Suisse, firma Bitcoin Era Suisse z siedzibą w Zug, specjalizująca się w usługach finansowych dla firm kryptograficznych, ogłosiła dzisiaj, że wybrała Elliptic Navigator oraz Elliptic Lens od Elliptic, dostawcy rozwiązań do zarządzania ryzykiem związanym z aktywami kryptograficznymi, w celu zwiększenia dokładności i wydajności pracy w zakresie monitorowania zgodności z przepisami kryptograficznymi.

Rozwiązania korporacyjne Elliptic będą wykorzystywane do sprawdzania transakcji i portfeli w celu wykrywania i badania przestępstw finansowych, aby stworzyć bezpieczną platformę dla kryptograficznych usług finansowych i spełnić wymogi AML, jak również inne obowiązki regulacyjne, ujawnił Bitcoin Suisse.

Najbardziej zróżnicowana publiczność na FMLS 2020 – Gdzie finanse spotykają się z innowacjami

Lars Hodel, dyrektor ds. prawnych i zgodności z przepisami w Bitcoin Suisse, wyjaśnił, że usługi świadczone przez firmę Elliptic zapewniają jej solidne i elastyczne narzędzia, których potrzebuje, aby sprostać wymagającym standardom, jakie ustaliliśmy dla zgodności z przepisami AML.

„Naprawdę doceniamy ich przejrzyste możliwości scoringowe i szczegółowy przegląd transakcji, jak również szeroki zakres obsługiwanych walut kryptograficznych“, powiedział.

Proponowane artykuły
Czy firma może być przejrzysta, jeśli nie oferuje pracy zdalnej? Przejdź do artykułu >>

„Eliptyka działa z precyzyjnym ukierunkowaniem, aby budować rozwiązania potrzebne firmom z branży aktywów kryptograficznych do rozwoju ich firm, chroniąc jednocześnie siebie i swoich klientów przed przestępstwami finansowymi. Witamy firmę Bitcoin Suisse jako klienta, ponieważ wyznacza ona standardy zgodności w branży usług finansowych o charakterze kryptograficznym“, zauważa Simone Maini, dyrektor generalny firmy Elliptic.

„Bitcoin Suisse jest pionierem w rozwoju rynku usług kryptograficznych, liderem w tworzeniu kultury zgodności z przepisami, z którą Elliptic ściśle się identyfikuje“, dodała.

Eliptyczna“: Kształtowanie ekosystemu kryptońskiego w Szwajcarii
Bitcoin Suisse odegrały zasadniczą rolę w kształtowaniu ekosystemu kryptońskiego w Szwajcarii, w tym w rozwoju „Crypto Valley“ i „Crypto Nation Switzerland“. Wdrażając system Elliptic for crypto AML compliance, Bitcoin Suisse koncentrują się na rozszerzeniu swoich możliwości technicznych w zakresie zgodności z przepisami, aby wesprzeć swoją ekspansję w Szwajcarii i na świecie. Ścieżka ich rozwoju obejmuje ubieganie się o szwajcarską licencję bankową oprócz licencji w Liechtensteinie, co ma na celu poszerzenie ich obecnej oferty m.in. o usługi prime brokerskie, kredytowe i instytucjonalne w zakresie przechowywania kryptograficznego.

Niedawno firma Elliptic rozszerzyła zakres swoich aktywów kryptograficznych, aby monitorować ponad 97% transakcji kryptograficznych pod względem wolumenu obrotów, co stanowi najbardziej kompleksową usługę na rynku, zapewniającą zespołom ds. zgodności z przepisami skuteczne i dokładne wykrywanie przestępstw finansowych i zapobieganie im.

Firma została również niedawno uznana przez Światowe Forum Ekonomiczne za jedną ze 100 najlepszych firm na świecie pionierów nowych technologii.